Site Overlay

TIKTOK MADE ME BUY IT!

Každý pozná sociálnu platformu TikTok. Médium, ktoré ovládlo mladú generáciu.Pre tých, ktorí nevedia, ľudia vytvárajú minútové videá, niekedy kratšie a po novom sa dá aj dlhšie. Vtipné, náučné, edity či skúšanie výrobkov. Mnoho ľudí sa chce podeliť o svoje pocity a navnadiť ostatných aby si niečo kúpili či vyskúšali a mohli sa spoločne baviť o danej téme. Preto si ľudia vždy kúpia super vec aby sa ňou pochválili a povedia: “ TikTok made me buy it!”

BOOKTOK ?

A čo tak BookTok? Nie len tiktoky o zábave, ale aj o knihách! Vrece sa roztrhlo a mnoho kníh idú na dračku vďaka kvôli propagácii. Romantika, fantasy ale aj YA (young adult). Autori a kníhkupectvá sú nadšené a čitatelia spokojní. Mnoho kníh bolo pre veľký dopyt dotlačované a vydavatelia ani nestíhajú dokladať do políc, a kníh už niet. Teraz vám predstavím najčastejšie ospevované knihy BookToku. Musíte rátať s tým, že väčšina kníh je v angličtine. Keďže slovenské vydavateľstvá nevydávajú také množstvo kníh ako zahraničné vydavateľstvá, nie je ani možné aby stíhali všetko prekladať a financovať. Preto veľa kníh buď nie je preložených alebo sú vypredané.

BOOKTOK ROMANCE

Medzi najviac ospevované romance knihy so srdcervúcim dejom určite patrí It ends with us od Colleen Hoover, a aj Ugly love od rovnakej autorky. Dej vás chytí od začiatku až po koniec a medzi tým ju budete chcieť pár krát hodiť cez izbu kvôli deju a zápletkám, ale preto to čítate, no nie?

SPICY BOOKTOK

Ďalej sa presúvame ku knihám, ktoré sú romance knihy s akurát nádielkou erotiky.  Rozhodne sa medzi ne radí Punk 57, Credence alebo The hating game. Ďalej The spanish love deception alebo The Love hypothesis. Oddychovky ku dlhým chladným večerom, ktoré vás chytia a nepustíte z rúk. Za mňa osobne takéto knihy nazývam “jednohubky” a mám asi najradšej.

FANTASY BOOKTOK

Veľkej popularite sa tešia aj autori fantasy kníh. Medzi najväčšie “brázdičky” tejto literatúry patria S. J. Maas, Leigh Bardugo, Holly Black či J. L. Armentrout. Ak ich nepoznáte napísali série Trón zo skla, Na dvore z tŕňov a ruží, Griša alebo Z krvi a popola. Mágia, stratené dedičstvo či romance. Zaručene dobre strávený večer zabalený v deke s knihou. Tieto knihy sú takzvaný maratón a buď si svet zamilujete alebo je to veľká škoda pre vás.

SPICY BOOKTOK 2

Asi si vravíte prečo máme dva rovnaké nadpisy. A prečo? No lebo pikantnosť v knihách nie je vždy rovnaká. Túto máme knihy, ktoré sú až dark romance, mafia ale aj rôzne iné podobné. Taký jeden z predstaviteľov je The Made series. Mafiánske prostredie, dohodnutá svadba a zamilovanie sa do nepriateľa The ravenhood series alebo kniha The dare sú tiež predstaviteľmi tohto žánru.

Toto bol len malý výťažok zo sveta kníh a knihy sú zaručene jedny z najpopulárnejších, aké dnes na trhu nájdete. A ak ešte nemáte typ na darček a niečo vás zaujalo, neváhajte a určite napíšte list Ježiskovi a poproste ho o nejakú super knihu. Veď predsa TikTok made you buy it!

S láskou,
Nina

close

Poďme spolu lietať!

Pridaj sa pod naše krídla 🦋

Neposielame spamíček! Pozri aj naše pravidlá *GDPR!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2022 . All Rights Reserved. Zásady ochrany osobných údajov | Catch Vogue by Catch Themes