Site Overlay

Denný make-up

Každá z nás používa make-up, či už v menšom alebo väčšom množstve. V tomto článku sa pozrieme, aký postup pri líčení mám ja a možno vás to inšpiruje. Ak ste začiatočníčka alebo nemáte veľa skúseností,  dám vám pár rád ako na to. Rozhodla som sa, že vám natočím aj ilustračné videjko, v ktorom vám ukážem presné produkty, ktoré používam a finálny výsledok, ako vyzerá môj každodenný make-up. 

    Prvý krok je si vyčistiť pleť. Vyčistiť pleť od nedokonalostí je dôležité, aby sa nám zbytočne neupchávali póry. Ja používam tonizačnú vodu z Oriflame Love Nature, ktorý obsahuje čajovník a limetku, keďže ráno pleť nemá byť z čoho moc znečistená. Na vyčistenú pleť nanesiem krém, ktorý je vhodný na môj typ pleti pokožky, väčšinou preferujem krém od Yves Rocher na citlivú pleť alebo matný krém s ryžovým výťažkom z Avonu, a nechám ho chvíľku vsiaknuť. Ďalej nanesiem podkladovú bázu Giordani Gold, ktorú taktiež nechám vsiaknuť aby sa dobre nanášal make-up. 
Na make-up používam  beauty blender aby pekne rovnomerne rozotrel všetko a aby na pleti nezostávali tmavé miesta. Ak sú na tvári nejaké nedostatky, miesto zakryjem korektorom a preblendrujem. Ja mám najradšej make-up od Catrice alebo Dermacol

Ako ďalší krok je obočie a oči. Mne osobne na obočie stačí len gél, ale príležitostne používam aj farbu aby bolo výraznejšie. Na bežné nosenie pri očiach používam len bežnú špirálu, no keď mám viac času spravím si aj linku a tiene. Samozrejme na kreslenie linky treba mať trpezlivosť a trošku praxe. Mne osobne viac vyhovuje tekutá linka od Essence ako linka vo fixke od Miss Sporty,  pretože má viac pigmentácie. 

Bronzer, lícenka a highlighter od Gabriella Salvete je skoro posledný krok. Bronzer si nanášam len ako náznak lícnych kostí. Highlighter nanášam nad lícne kosti, stred nosa, kútiky oči, pod koniec obočia a nad vrchnú časť pery. Rúž je už na vás či použijete alebo nie. Minimálne lesk sa hodí aby pery nevyzerali suché a naopak, aby som make-up o trochu zvýraznila. Momentálne používam lesk od Catrice, ktorý obsadzuje avokádový a melónový olej. 

Posledná časť a pre mňa hlavná, aby vám make-up vydržal čo najdlhšie je púder, alebo fixačný sprej. Ja osobne preferujem matný púder, pretože je spratný a kedykoľvek sa môžem prepúdrovať, a nevyzerať mastno. Ak však nechcete pleť viac zaťažovať použite radšej fixačný sprej.

close

Poďme spolu lietať!

Pridaj sa pod naše krídla 🦋

Neposielame spamíček! Pozri aj naše pravidlá *GDPR!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2022 . All Rights Reserved. Zásady ochrany osobných údajov | Catch Vogue by Catch Themes