Site Overlay

TATTOOS – TA TTOO je mýtus

Veľa ľudí v dnešnej dobe siaha po rôznych úpravách svojho tela. Tetovanie patrí k tým najbežnejším “skrášľovacím” procedúram. Je však skutočne pravda všetko čo sa o nich hovorí? V dnešnom článku by som vám rada predstavila zopár faktov, ktoré si ľudia myslia o tetovaniach, no v skutočnosti to vôbec nie je pravda.

1. Pri tetovaní sa mieša krv s atramentom

Je pravda, že pri tetovaní môže dôjsť ku krvácaniu, to však závisí od pokožky a miesta, na ktoré je tetovanie robené. Každé telo berie túto skutočnosť inak. Je však úplný nezmysel to, že sa ti farba dostane do krvi. Ihlou sa ti atrament dostáva len do určitej fázy kože, kde je možné jeho priame spojenie s krvou, atrament je však zdravotne nezávadný, môže spôsobiť maximálne alergickú reakciu. Tvoje telo tak ostáva “neporušené”. Samozrejme, porušené z druhého uhla pohľadu, ktorý si si sám vybral.

2. Po tetovaní nemôžem darovať krv

Ďalší mýtus, ktorý sa dostal do popredia pri ľuďoch s tetovaním. Môžeš, musíš však spĺňať určité podmienky. Krv darcu musí byť bezpečná, to znamená, že odporúčaná doba čakania je minimálne 6 mesiacov. Toto sa však tiež líši, každá krajina to má inak. Je však iba na tebe, či krv darovať chceš, alebo nie. Tetovanie v určitom bode tomu vôbec nebráni.

3. Ak mám cukrovku, na tetovanie môžem zabudnúť

Ak máš cukrovku, nedávať si tetovanie nemá žiadny medicínsky dôvod. Jediné čo by ti lekár neodporučil je dať si tetovanie na miesto, na ktoré si picháš inzulín, alebo menej prekrvené oblasti. Pokiaľ sa však o svoje telo staráš aj keď máš cukrovku, nemusíš sa ničoho báť.

    Na záver už len malá rada odo mňa. Ak si chceš dať svoje vysnívané tetovanie, určite si to najskôr dobre premysli. Máš ho predsa na celý život a ver, že odstraňovať ho už potom chcieť nebudeš. Brutálne to bolí. Snáď som vám priniesla nový pohľad na mýty o tetovaniach. Teším sa na ďalšie podobné články, vaša Terka…

close

Poďme spolu lietať!

Pridaj sa pod naše krídla 🦋

Neposielame spamíček! Pozri aj naše pravidlá *GDPR!

1 thought on “TATTOOS – TA TTOO je mýtus

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Copyright © 2022 . All Rights Reserved. Zásady ochrany osobných údajov | Catch Vogue by Catch Themes